jeden pán kdysi řekl: "No...not without incident!" .. a já to vidím úplně stejně

Leden 2009

Batmanovy alimenty

30. ledna 2009 v 22:25 Comics
Ačkoli to nedělám nějak často (což je ostatně na škodu), tak čas od času zalovím v peněžence a za nemalý obnos si pořídím nějaké comicsové knihy, které jsou výstřelem do tmy. Naposledy se mi takto podařilo trefit do zeleného s Green Arrow Vol. 8: Crawling From The Wreckage (ke kterému snad něco sepíši přístě), který mě více než příjemně překvapil (on ten Oliver Queen je opravdu dobrá postava). Tak jsem si řekl, že to zkusím opět a volba padla na tpb (trade paperback) s hrdým názvem Batman and Son (Batman #655-658, #663-666).


A co dál? aneb posilvestrovská zpověď

13. ledna 2009 v 17:54 Jen na skok
Spousta lidí kolem mne rekapituje rok 2008. Ve vetšině případů z nich vychází klasické hodnocení - buď byl pro ně dobrý a nebo zlý. Nečekal jsem, ale toto mne ovlivnilo natolik, že jsem se v pár vteřinách prostě musel zamyslel nad tím, co jsem získal a co ztratil. V každém případě vnímám, že rok 2008 mi více dal, než vzal. Hlavně se mi dostalo rozhledu do toho pořádného a trpkého života. Dostalo se mi také rozcestí, ohledně kterých jsem myslel, že mám ještě času dost.

Rekapituloval jsem a rekapituloval. Rozhodně si nepřipadám jako stejný člověk. Svým způsobem mám pocit, že jsem konečně vnitřně plně dospěl (neradujte se! to ovšem neznamená, že nebudu pořád ten stejný debil J ). Spostu věcí v pohledu do minulosti beru jako malichernosti. Také vidím stavy, které nemají už skoro žádný význam ... a vlastně ani tehdy asi moc neměly. Také vidím křivdy, na které jsem sice úplně nezapomněl, ale spíše se nad nimi teď usmívám. A také vnímám to dobré co bylo.

Takže výsledek roku 2008 který nejvíce vnímám: co jsme si, to jsme si ... (vy víte o kterých mluvím) ... záleží jen na vás ...