jeden pán kdysi řekl: "No...not without incident!" .. a já to vidím úplně stejně

Vánoce? k čemu, ne, děkuji

25. prosince 2006 v 18:04 |  Jen na skok
Pro mne svátky klidu a míru nezačaly právě nejlépe. To už tak bývá, když jste vystaveni naprostému a totálnímu šoku v kombinaci se spoustou nepříjemností. V tom by nebylo nic tak strašného. Vždycky sem si myslel, že mne jen tak nic nevyděsí. Jak hluboce jsem se mýlil.
Problém je, že když se vám něco podobného stane, tak ani sami nevíte, zda to bylo něco příjemného, nebo nepříjemného a tyto pocity se ve vás mísí. Zažil jsme už spoustu Vánoc, za ty roky co šlapu po zemské hroudě a řeknu vám, že žádné neměly tak strašný nástup. Kroutíte hlavou a říkáte si, že život není fér. Stojíte v dešti, upíráte zrak k noční obloze, po tváři vám stékají kapky studeného deště a šeptem se ptáte, co jste komu co tak strašného udělali. V naprosté agonii vykřiknete do deštivé noci z posledních sil otázku: "PROČ?" Čekáte odpověď. Od kohokoli. Od bezdomovce sedící na lavičce, dívky procházející okolo, od tmy kterou narušuje lesk hvězd. Nic. Život prostě je takový. I když jste zažili už horší situace, tak vás tohle dokáže vyhodit z pohodové rovnováhy. A zvláště o Vánocích. Svátků klidu, míru, pohody, lásky….

Když se už smiřujete s osudem - takovým tím prevítem, co míchá lžící ve vaší polévce života - přijde něco (nebo spíš někdo) v co už ani nedoufáte. Rázem jste v pohodě, plní života, chuti do práce a říkáte si, že život je přece jen fér. Dokáže brát a dokáže taky darovat. Férový život nebo to bylo kouzlo Vánoc? Těžko říct. Jen si říkám, že současný stav je až moc dobrý na to, aby v tom nebyl nějaký ten háček, který dokáže všechno zničit.
Svět není jen hezký. Kolem sebe vidím čím dál víc lidí, kteří mají daleko větší problémy - i podobného rázu. Nejhorší je, že oni o těch svých mluvit nechtějí a já jim nemůžu nijak pomoct. Pokud si myslíte, že jste nejsmutnější člověk na světě - věřte, že tam venku je ještě někdo, kdo je na tom daleko hůř.
Každopádně všem, kteří se dočetli až sem se hodí popřát krásné prožití svátků vánočních a co nejbouřlivější přivítání roku 2007.
Ps: pro všechny mám takový malý dárek … naleznete ho zde:
http://www.cswu.cz/kostymy/BB%20azyl/klip_8-total_hoth_theme.wmv
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lord Lord | 27. prosince 2006 v 0:31 | Reagovat

1. vánoce se píšou s malým "v"

2. Z tvého sugestivního líčení by si jeden myslel, že se ti stalo bůhvíco...

3. Tvrzení, že když si myslím, že jsem nejsmutnější, venku je někdo kdo je na tom hůř je...sqělé. A to myslím vážně. Kolik lidí si to uvědomuje?

4. A HLAVNĚ: Raduj se Blaire, raduj. Proč? Vidím tvůj hluboký smutek, ale mé důsledně dialektické myšlení přímo řve, že to je důvod k radosti. Proč, jak je to možné? Já na vánoce dostal 3x kopačky (s odstupem času si uvědomuju, že moje bejvalá byla fakt divná). A teď už by mě to vlastně ani nijak nepřekvapilo. Člověk si zvykne, otupí... Takže jestli nejsi ještě otupený, ber to jako dobrou zprávu!

5. Trochu vědy: Tlak na pozitivní city je o vánocích největší (všichni se mají rádi, vše je príma...), takže jakmile člověk cítí, že je něco vedle, cítí to o dost víc.

Lord out

2 Rimsey Rimsey | 27. prosince 2006 v 19:51 | Reagovat

Vánoce jsou s velkým V

3 Evik Evik | 1. července 2007 v 9:03 | Reagovat

A od kdy se Vánoce píšou s malým V???Hm?To by mě zajímalo.....

4 ietevbruinu ietevbruinu | E-mail | Web | 4. června 2009 v 9:30 | Reagovat

gOuS2C  <a href="http://hpyvzolvfxiz.com/">hpyvzolvfxiz</a>, [url=http://ngdpzblwyvpu.com/]ngdpzblwyvpu[/url], [link=http://ugindzuiadls.com/]ugindzuiadls[/link], http://jrhltqhsooid.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama